Dzień Otwarty w naszej szkole – 6.04.2022

Dzień Otwarty

6 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty, w czasie którego gościliśmy kilkuset ósmoklasistów z Lubina i okolic. Przygotowaliśmy dla nich liczne atrakcje, prezentacje naszych kierunków oraz zwiedzanie bazy dydaktycznej. Zaczęliśmy o godzinie 15.00  zabawą „ZŁAP SZPAKA”.Dzień otwarty Każdy z odwiedzających nas gości otrzymał w punkcie START mapę z siedmioma szpakami symbolizującymi nasze kierunki, a Ci, którzy zdobyli wszystkie szpaki i dotarli na metę otrzymali nagrody-niespodzianki. Nasze kierunki kształcenia promowaliśmy poprzez liczne atrakcje  i  warsztaty.

Uczniowie z technika hotelarstwa przygotowali dla ósmoklasistów  różne usługi hotelarskie, od informacji turystycznej, przez słodki bufet przekąskowy po usługi SPA. Na koniec, za pomocą krótkiego testu sprawdzali, kto posiada minimalną wiedzę hotelarską i nadaje się do tego zawodu.

W szkolnej pracowni gastronomicznej nasi goście mieli okazję przeżyć „Kulinarną Przygodę” i wziąć udział w Pizzeriadzie. Efektem warsztatów carvingu były wykonane dekoracje z owoców i warzyw. Każdy z uczestników zajęć miał możliwość spróbować  przygotowane przez naszych uczniów pizzerki, słodkie wypieki, gofry.

W ramach zespołu ekonomicznego odbył się quiz ekonomiczny „ABC ekonomii”, konkurs – gra giełdowa „Wygraj tak dużo, jak potrafisz” oraz prezentacja-pogadanka na temat manipulacji marketingowych.

Kierunek technik logistyk zaproponował niezapomniane gry i zabawy, które przybliżyły pewne aspekty pracy w logistyce, pobudzały wyobraźnię a przede wszystkim sprawiły mnóstwo radości odwiedzającym.

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej umożliwił gościom wykonanie pierwszych projektów w programie Photoshop.

Nasi monterzy robót wykończeniowych w budownictwie zaprezentowali techniki wykorzystywane przy przeprowadzaniu remontów i konserwacji pomieszczeń.

W naszym liceum można było przeżyć przygodę matematyczno-polonistyczno-biologiczną… swoisty misz masz z mikroskopowaniem na różnym materiale, z doświadczeniami biologicznymi, budowaniem mostu Leonarda. Ósmoklasiści zobaczyli matematyczne wyszywanki, grali w literackie klasy, obejrzeli film stworzony przez uczniów i wzięli udział w potyczkach językowych.

Przygotowaliśmy również cały szereg imprez towarzyszących. W krainie języka angielskiego odwiedzający mieli możliwość zmierzenia się z zadaniami  językowymi. Ponadto zapraszani byli na tradycyjny angielski TEA TIME z herbatką i ciasteczkami przy stole nakrytym wg angielskiego stylu.

Przez cały czas trwania imprezy towarzyszyła nam Policja, Straż Pożarna oraz Wojska Obrony Terytorialnej ze swoim sprzętem oraz pokazami akcji ratowniczych. Nasi uczniowie klas mundurowych przygotowali pokaz musztry.

Na pierwszym piętrze można było obserwować popisy wokalno-taneczne.

Uczestnicy praktyk zagranicznych opowiadali o swoich zagranicznych doświadczeniach a chętne osoby mogły wziąć udział w warsztatach kolażu. Na koniec nasi uczniowie zapraszali do wykonania pamiątkowego zdjęcia w naszej fotobudce.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ÓSMIKLASISTOM ZA

ODWIEDZINY NASZEJ SZKOŁY I WSPÓLNĄ ZABAWĘ

DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU.

Skip to content