Uroczysta inauguracja programu „Cyfrowa przyszłość Miedzi”

Cyfrowa przyszłość Miedzi

W dniu 11 maja 2023 roku w sali im. Jana Wyżykowskiego w Centrali KGHM w Lubinie odbyła się uroczysta inauguracja programu „Cyfrowa przyszłość Miedzi”. Program ten jest dedykowany uczniom z ośmiu szkół ponadpodstawowych, w tym Zespołowi Szkół Nr 2 im. Jana Wyżykowskiego.

Inauguracja była ważnym momentem, podczas którego zaprezentowano cele i założenia programu „Cyfrowa przyszłość Miedzi”. Program ten ma na celu rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów, aby przygotować ich do przyszłych wyzwań związanych z branżą miedziową.

Obecność Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Wyżykowskiego na inauguracji programu jest szczególnie ważna, ponieważ szkoła ta jest jednym z uczestników programu. To oznacza, że uczniowie profilu technik programista będą mieli możliwość skorzystania z programu „Cyfrowa przyszłość Miedzi” i rozwinięcia swoich umiejętności cyfrowych.

W ramach programu „Cyfrowa przyszłość Miedzi”, uczniowie będą mieli nie tylko wsparcie ekspertów z COPI, ale także będą mogli korzystać z wiedzy i doświadczenia wykładowców akademickich oraz studentów z renomowanych uczelni, takich jak Politechnika Wrocławska i Akademia Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

Inauguracja programu była nie tylko okazją do przedstawienia jego założeń, ale także do zacieśnienia współpracy między szkołami a KGHM. Dzięki temu programowi uczniowie będą mogli zdobywać wiedzę i doświadczenie w dziedzinie cyfrowej, co pomoże im w przyszłych kariery zawodowych związanych z branżą miedziową.   

Skip to content