Uczniowie kierunku technik programista na wykładach na Politechnice Wrocławskiej

Technik programista na Politechnice Wrocławskiej

W dniu 13 maja 2023 roku, uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Wyżykowskiego specjalizujący się w kierunku technik programista rozpoczęli realizację planowanych działań w ramach programu „Cyfrowa przyszłość Miedzi” KGHM Polska Miedź S.A. Uczestniczyli w inspirujących wykładach na Politechnice Wrocławskiej, gdzie głównym tematem spotkania były mechanizmy przetwarzania obrazów oraz techniki skanowania 3D.

Podczas wykładów uczestnicy mieli okazję poznać różnorodne technologie i urządzenia, które umożliwiają pobieranie i przetwarzanie danych w formie obrazów. Szczególnie skupiano się na metodach wykorzystujących rozpoznawanie wzorców i sztuczną inteligencję, które umożliwiają rozpoznawanie obiektów, kształtów, kolorów i wielu innych cech.

W trakcie spotkania omówiono również techniki segmentacji obrazu, wykrywania krawędzi, ekstrakcji cech oraz klasyfikacji obiektów, które są kluczowe dla zaawansowanej analizy obrazów.

Dzięki zastosowanym technologiom i metodami, komputery mogą „widzieć” obrazy i przetwarzać je w sposób zrozumiały dla ludzi, a także wykorzystywać je w różnorodnych aplikacjach. Przykładami są samochody autonomiczne, systemy rozpoznawania obiektów w czasie rzeczywistym, a także wiele innych innowacyjnych rozwiązań.

Uczestnictwo w wykładach na Politechnice Wrocławskiej było niezwykle inspirujące i otworzyło uczniom nowe perspektywy związane z technologią, przetwarzaniem obrazów i ich praktycznym zastosowaniem w dziedzinie programowania i cyfrowej przyszłości.  

Skip to content