Technik Logistyk

Absolwencie, umiesz logicznie myśleć – wybierz logistykę!

Technik Logistyk

Branża TSL Transport Spedycja Logistyka jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się w Polsce i na świecie. Jako dział Gospodarki Narodowej generuje bardzo dużo nowych miejsc pracy.

Według badań naukowych Zawód Technik Logistyk po 2020r. będzie jednym z najbardziej pożądanych na rynku pracy.

Na kierunku Technik Logistyk nauczysz się m.in.:

• zasad gospodarki magazynowej,
    • planowania procesów produkcyjnych,
    • dystrybucji w logistyce,
    • zasad procesów transportowych,
    • planowania przepływu zasobów i informacji.
Technik Logistyk

Nasi uczniowie odbywają praktyki zawodowe w takich przedsiębiorstwach jak np.: PKS – Lubin, Pol – Miedź Trans Lubin, CCC Factory Sp. z o.o. Polkowice, Jeronimo Martins Lubin. Uczniowie mają również możliwość odbycia płatnych praktyk zagranicznych w ramach programów unijnych (Erasmus+ i POWER) ze środków UE w:

Portugalii – magazyny Intermarche,
Bolonii – magazyny części motoryzacyjnych (salon, serwis i magazyny BMW i Iveco),
Malcie – magazyny części motoryzacyjnych.

W wyniku kształcenia otrzymasz tytuł technika logistyka i zdobędziesz dwie kwalifikacje:

• SPL.01: Obsługa magazynów,
  • SPL.04: Organizacja transportu.

Dostaniesz Dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, do którego dołącza się Europass Suplement do Dyplomu Potwierdzającego Kwalifikacje Zawodowe (stanowi on uzupełnienie informacji zawartych w dyplomie i ma za zadanie ułatwić ich lepsze zrozumienie, przede wszystkim przez pracodawców i instytucje zagraniczne).

Posiadając logistyczne wykształcenie będziesz mógł zajmować miedzy innymi następujące stanowiska pracy:

• menadżer ds. jakości surowca,
  • kierownik działu sprzedaży,
  • magazynier,
  • specjalista ds. kluczowych klientów,
  • menadżer ds. sprzedaży i rozwoju sieci partnerskich,
  • kontroler jakości,
  • spedytor,
  • specjalista ds. obsługi klienta.

Każde przedsiębiorstwo posiada w swojej strukturze dział Logistyki, czyli Twoje przyszłe miejsce pracy. Ponadto wykonując ten zawód znajdziesz zatrudnienie w każdym innym dziale danego zakładu np. w zaopatrzeniu, produkcji, marketingu, sprzedaży, dystrybucji, które są ogniwami łańcucha logistycznego.Technik Logistyk

Rozwój naszego regionu gwarantuje Ci zatrudnienie w każdym przedsiębiorstwie ze strefy ekonomicznej w Polkowicach:

Volkswagen Motor Polska Sp. z o.o.,
Sitech Sp. z o.o.,
Sanden Manufacturing Poland,
Royal Europa,
Mine Master Sp. z o.o.,

lub w strefie ekonomicznej w Legnicy:

Brugmann Fabryka Grzejników,
C+P Systemy Meblowe,
DRG Agro Group,
Faurecia Legnica,
Gates Polska,
Viessmann Technika Grzewcza,
Winkelmann,
Haerter Technika Wytłaczania.

Jako absolwent zawodu Technik Logistyk będziesz także przygotowany do założenia własnej firmy transportowo – spedycyjnej czy logistycznej.
Podstawą naszej edukacji jest kształcenie praktyczne, które wzbogacamy o wiele wycieczek zawodoznawczych na terenie kraju i za granicą.
NASZA SZKOŁA współpracuje z dwoma logistycznymi uczelniami wyższymi, gdzie będziesz mógł kontynuować naukę: Wyższa Szkoła Logistyki – Poznań, Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu – Wrocław.

Postaw na profesjonalizm!

Technik Logistyk - galeria zdjęć