Absolwencie!
Zamelduj się w szkolnym Hotelu Tulip***

Technik Hotelarstwa

Jeśli szukasz zawodu z przyszłością, to zapraszamy Cię do nas! Hotelarstwo jest dziedziną intensywnie rozwijającą się w naszym regionie i nie trudno znaleźć pracę w tym zawodzie. Ucząc się w technikum, a nie w liceum, spędzasz w szkole tylko jeden rok więcej, a zdobywasz i zawód, i maturę. Jeśli będziesz dobry w tym, co robisz, to możesz znaleźć pracę już po ukończeniu szkoły!

W trakcie ciekawych i atrakcyjnych lekcji nasi nauczyciele wyposażą Cię w wiedzę i umiejętności niezbędne w przyszłej pracy zawodowej, a podczas praktyk zawodowych utrwalisz je i udoskonalisz. Zdobędziesz kwalifikacje pozwalające Ci zostać kompetentnym hotelarzem!

Na lekcjach w szkolnym Hotelu Tulip *** nauczysz się m.in:

• jak profesjonalnie obsługiwać gościa w hotelu i biurze podróży,
  • jak posługiwać się językiem obcym zawodowym (angielskim lub niemieckim),
  • jak skutecznie zarządzać obiektem hotelarskim,
  • jak wykorzystywać instrumenty marketingowe w działalności hotelu,
  • jak obsługiwać komputerowe systemy hotelarskie,
  • jak rozliczać pobyt gości hotelowych,
  • jak dostosować ofertę hotelu do potrzeb gościa,
  • jak obsłużyć gościa w restauracji hotelowej,
  • jak przygotować i podawać śniadania w hotelu,
  • jak stosować się do przepisów prawa obowiązującego w branży hotelarskiej.

Technik Hotelarstwa

Podczas nauki w naszej Szkole odbędziesz praktyki w renomowanych hotelach nie tylko w Polsce ale i w Europie, zdobywając dodatkowe doświadczenie i ucząc się od profesjonalnej kadry branży hotelarskiej. Szkoła uczestniczy w programie Erasmus, gwarantując możliwość wyjazdu do hoteli m. in. we Włoszech czy Hiszpanii. Umożliwimy Ci też udział w kursach i szkoleniach pozwalających na uzyskanie dodatkowych certyfikatów, np: „Kelner – Barman – Sommelier” czy „Animator czasu wolnego”.

W wyniku kształcenia w klasie hotelarskiej otrzymasz tytuł: technik hotelarstwa i zdobędziesz dwie kwalifikacje zawodowe:
kwalifikację HGT.03 – Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie.
kwalifikację HGT.06 – Realizacja usług w recepcji.

Technik Hotelarstwa

Zawody, które będziesz mógł wykonywać posiadając dyplom hotelarstwa, to między innymi:

• recepcjonista hotelu,
  • pracownik housekeepingu,
  • pracownik służby parterowej hotelu,
  • pracownik działu marketingu hotelu,
  • sekretarka obiektu hotelarskiego,
  • kelner,
  • sommelier, hydrosommelier,
  • barman,
  • barista,
  • organizator usług cateringowych,
  • pracownik biura podróży,
  • pilot wycieczek,
  • pracownik biura informacji turystycznej,
  • pracownik obsługi eventów i imprez okolicznościowych.

Jako absolwent technikum hotelarstwa masz możliwość podjęcia studiów wyższych w ramach dalszej specjalizacji w dziedzinie hotelarstwa i turystyki lub na dowolnie wybranym kierunku.

Czy wiesz, że turystyka i hotelarstwo to branże gospodarki światowej zatrudniające najliczniejszy personel?

Zainwestuj w swoją ciekawą przyszłość! Zostań hotelarzem!

Technik Hotelarstwa - galeria zdjęć