Szkolenie klas mundurowych na terenie jednostki 10. Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka

Szkolenie klas mundurowych

W dniach od 9 do 13 maja i od 16 do 20 maja, klasy mundurowe 3D i 1A odbywały szkolenie klas mundurowych na terenie jednostki 10. Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka.
Po przyjeździe na miejsce uczniowie zostali przywitani przez oficerów odpowiedzialnych za szkolenie, po czym złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą żołnierzy, którzy oddali życie za ojczyznę służąc poza jej granicami.
Szkolenie rozpoczęło się od zapoznania z zasadami bezpieczeństwa i regułami obowiązującymi na terenie jednostki.
W ciągu kolejnych dni odbywała się musztra, uczniowie byli szkoleni w zakresie topografii, pomocy medycznej na polu walki, ćwiczyli postawę strzelecką, rozkładali i składali broń, trenowali strzelanie. Dużo czasu spędzili na poligonie, gdzie między innymi uczyli się okopywać, formować odpowiednie szyki i współpracować w różnych warunkach.
Noc spędzona w terenie obfitowała w różne zadania taktyczne, po wykonaniu których wszyscy zasnęli „pod chmurką”. Obudzeni przez świt wrócili do jednostki, by wsiąść do autokaru i pożegnać się z 10. Brygadą Kawalerii Pancernej.
To było owocne szkolenie.

Skip to content