Świętujemy Dzień Patrona

7 lat temu szkoła otrzymała imię Jana Wyżykowskiego, wybitnego geologa i odkrywcy złóż miedzi. Dzisiaj świętowaliśmy ten fakt uroczyście. W czasie apelu ,na którym zebrało się ponad 600 osób – prowadzący przedstawili bliżej postać patrona. Rozstrzygnięto dwa konkursy, do których przystąpiło około 50 osób: z wiedzy o życiu ,,naszego Janka” oraz plastyczny. I zgodnie z tradycją – przyjęliśmy oficjalnie w grono naszej szkolnej społeczności młodzież z 6 klas pierwszych. Uroczystości zakończyło złożenie kwiatów pod pomnikiem Jana Wyżykowskiego. Następnie udaliśmy się do kina aby poznać bliżej historię innych bohaterów – wspaniałych lotników z dywizjonu 303.

Przygotowaniem Dnia Patrona zajęła się klasa IIIAE z p. Wiolettą Serwą. I to na jej ręce dyr. Bogdan Dudek złożył podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się do pracy. A było ich wielu….zarówno wśród uczniów jak i grona pedagogicznego.

KLIK >> napisali o nas na e-legnickie.pl  << KLIK

Zdjęcia mgr. E. Kotlińskiej

 

Zdjęcia uczniów z klasy II BL
Olejnik Paulina
Rydzanicz Anna
Chrząszcz Daniel

Skip to content