Mundurowa na ćwiczeniach

24 września 2020 r. klasy mundurowe (1A i 2D) wraz z opiekunami p. Anną Niziołek, p. Kingą Porzycką oraz p. Damianem Zimą wybrały się na szkolenie do Ścinawy. Dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej młodzież mogła dowiedzieć się jak odpowiednio zabezpieczyć i wynieść poszkodowanego na desce z autobusu po wypadku, jak udzielić pierwszej pomocy, ugasić pożar oraz rozciąć samochód, aby dostać się do ofiar.

Uczniowie podzieleni zostali na 4 grupy i każdy z nich – ubrany w specjalistyczną odzież i kask – mógł osobiście ugasić pożar czy rozciąć auto, albo zbić szybę. Wszyscy przećwiczyli pierwszą pomoc oraz poznali i użyli różne typy gaśnic. Po kilku godzinach szkolenia i sprzyjającej pogodzie krokiem marszowym ze śpiewem na ustach udali się nad brzeg Odry, gdzie wspólnie biesiadowali przy ognisku. Wzbogaceni o nową wiedzę i doświadczenia bezpiecznie wrócili do domu, chętni dalszych przygód.

Skip to content